Monday Dec 09 Mon Dec 09
Tuesday Dec 10 Tue Dec 10
Wednesday Dec 11 Wed Dec 11
Thursday Dec 12 Thu Dec 12
Friday Dec 13 Fri Dec 13
Saturday Dec 14 Sat Dec 14
Sunday Dec 15 Sun Dec 15
BODYPUMP 05:10 - 06:10 Shannen Helm 
Cycling 05:15 - 06:10 Angela McKnight 
 
 
 
Fit for All 06:15 - 07:10 Alex Kanter 
 
 
 
Yoga 08:00 - 08:55 Mia Miller 
 
 
Cycling 09:00 - 09:55 Michelle Caudell 
Dancing 09:00 - 09:55  
Strength Training 09:00 - 09:55 Cindy Skosky 
 
Zumba 10:00 - 10:55 Sherri Lucas 
 
 
SilverSneakers Yoga 10:20 - 11:15  
 
Core 11:00 - 11:30  
 
 
SilverSneakers Classic 11:20 - 12:15  
 
 
Yoga 11:35 - 12:30  
 
Cycling 13:00 - 13:55 Sheila Moen 
Fit for All 17:00 - 17:55 Penny Moskus 
 
BODYPUMP 17:30 - 18:30 Megan Arb 
 
SilverSneakers Yoga 18:00 - 18:55 Penny Moskus 
 
 
CXWORX 18:35 - 19:05 Lo Blackwell 
Yoga 19:00 - 20:00 Jayne Wenos 
Zumba 19:10 - 20:05 Amelia Burgess 
 
 
Cycling 05:15 - 06:10 Angela McKnight 
Intervals 05:30 - 06:15 Emily Birchler 
 
 
 
Yoga 06:30 - 07:20 Reiko Griffin 
 
 
 
Intervals 08:20 - 08:55 Sheila Moen 
 
PiYo Live 09:00 - 09:55 Steph Kaszuba 
Zumba Gold 09:00 - 09:55 Sherri Lucas 
 
SPRINT 09:30 - 10:00 Lo Blackwell 
 
 
EnhanceFitness 10:15 - 11:15 Sheila Moen 
 
BODYPUMP 10:30 - 11:30 Dana Garcia 
 
 
 
 
CXWORX 11:30 - 12:00 Dana Garcia 
 
 
 
 
 
PiYo Live 17:25 - 18:20 Jessica Gazzola 
 
 
 
Tai Chi 18:30 - 19:25 Paul Reed 
Turbo Kick 18:30 - 19:25 Brittany Broombaugh 
 
Kickboxing 19:00 - 19:55  
 
Tai Chi 19:30 - 20:25 Paul Reed 
 
CityCircuit 05:15 - 06:10 Angela McKnight 
SPRINT 05:30 - 06:00 Elizabeth Bethel 
 
PiYo Live 06:00 - 06:55 Steph Kaszuba 
Fit for All 06:15 - 07:10 Alex Kanter 
 
 
 
Yoga 08:00 - 08:55 Mia Miller 
 
 
Cycling 09:00 - 09:55 Sheila Moen 
SilverSneakers Classic 09:00 - 09:55 Sherri Lucas 
Strength Training 09:00 - 09:55 Cindy Skosky 
 
Zumba 10:00 - 10:55 Sherri Lucas 
 
Fit for All 10:15 - 11:10 Lo Blackwell 
 
 
Belly Dancing 11:00 - 11:55 Sherri Lucas 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
BODYPUMP 17:30 - 18:30 Dominique Nevarez 
PiYo Live 17:30 - 18:25 Jessica Gazzola 
Spinning 18:00 - 18:55 Jeanne Eveld 
Strong by Zumba 18:30 - 19:25  
 
Strong by Zumba 18:35 - 19:30  
Yoga 19:00 - 20:15 Jayne Wenos 
 
 
 
Cycling 05:15 - 06:10 Kori Zide 
 
 
 
 
 
Yoga 07:00 - 07:55 Sherri Lucas 
 
 
Intervals 08:20 - 08:55 Sheila Moen 
 
Fit for All 09:00 - 09:55 Penny Moskus 
Zumba Gold 09:00 - 09:55 Sherri Lucas 
 
SPRINT 09:30 - 10:00 Lo Blackwell 
 
 
 
 
BODYPUMP 10:30 - 11:30 Dana Garcia 
 
 
 
 
CXWORX 11:30 - 12:00 Dana Garcia 
SilverSneakers Yoga 11:30 - 12:30  
 
 
 
 
 
Zumba Gold 17:30 - 18:25 Penny Moskus 
 
 
Belly Dancing 18:30 - 19:25 Penny Moskus 
 
 
 
 
Yoga 19:30 - 20:30 Reiko Griffin 
 
 
Intervals 05:30 - 06:10 Lauren Lepchenske 
SPRINT 05:30 - 06:00 Frank Tucci 
 
Fit for All 06:15 - 07:10 Alex Kanter 
 
 
 
Yoga 08:00 - 08:55 Mia Miller 
 
 
Cycling 09:00 - 09:55 Michelle Caudell 
SilverSneakers Classic 09:00 - 09:55 Penny Moskus 
Strength Training 09:00 - 09:55 Cindy Skosky 
 
Zumba 10:00 - 10:55 Connie Chapin 
 
SPRINT 10:15 - 10:45 Lo Blackwell 
 
 
CXWORX 11:00 - 11:30 Lo Blackwell 
Simply Stretch 11:05 - 11:55 Connie Chapin 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
BODYPUMP 07:30 - 08:25 Alternating Instructors 
Cycling 08:00 - 08:55 Jeanne Eveld 
 
Power Yoga 08:45 - 10:10 Heather Budde 
Bootcamp 09:00 - 09:55 Karen White 
 
 
Cycling 09:30 - 10:25 Sheila Moen 
Kickboxing 10:00 - 10:55 Ashley Martin 
Zumba Kids Jr. 10:00 - 10:45 Christine Franck 
 
 
Zumba 10:30 - 11:55  
Zumba Kids 11:00 - 11:45 Christine Franck 
 
 
 
 
 
 
Strong by Zumba 12:00 - 12:55 Christine Franck 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
BodyPump 11:15 - 12:30 Dominique Nevarez 
 
 
 
 
 
Zumba 13:00 - 13:55 Latoya Cruise